Středa 3. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Úspěch hasičů na výročním hokejovém turnaji o Pohár ředitele věznice Heřmanice

Hokejový tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje vyhrál v sobotu 24. 10. 2009 před polednem mezinárodní hokejový turnaj o Pohár ředitele věznice Heřmanice, konaný k 50. výročí založení této ostravské věznice v Kravařích (okres Opava). Turnaje v Buly Aréně se zúčastnilo 6 týmů z Ostravy, Polska a Slovenska. Hrálo se na 3× 15 minut hrubého času (jako ve fotbale) s minutovými přestávkami.

Základní část – byly vytvořeny dvě skupiny po třech týmech:

Výsledky hasičů ve skupině:

HZS MSK – Vazební věznice Ostrava 12:2

HZS MSK – IPA Polsko (tým složený z pracovníků ve vězeňství) 12:10

O třetí místo: ÚVTOS Dubnica nad Váhom (bílé dresy) – IPA Polsko (červené) 7:3 –

Finále: HZS MSK (červené dresy) – Věznice Heřmanice (bílé dresy) 9:3 (4:0, 2:0, 3:3)

1. HZS MSK
2. Věznice Heřmanice
3. Dubnica nad Váhom (tým složený z pracovníků ve vězeňství)
4. IPA Polsko
5. Vazební věznice Ostrava
6. Věznice Opava

Turnaj i finále byly jasnou záležitostí hasičů, podpořené dobrou obrannou hrou a velkým tlakem v útoku. Ve finále dostali hasiči branku až ve třetí třetině za stavu 6:0, když již bylo prakticky rozhodnuto.

Info: Mgr. Petr Kůdela