Pět jednotek vyjelo k nahlášenému požáru vagónu nákladního vlaku v Těchlovicích, šlo o technickou závadu
Celkem pět hasičských jednotek (profesionální hasiči Děčín, dobrovolní hasiči Malé a Velké Březno, Boletice nad Labem a drážní jednotka) vyjelo v sobotu 8. srpna 2020 ve 21:18 k nahlášenému požáru vagónu nákladního vlaku, kterému se podařilo zastavit na železničním přejezdu v Těchlovicích.

Podle oznámení létaly z jedoucího vlaku jiskry.
Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že naštěstí šlo pouze o technickou závadu, pravděpodobně o zabržděnou brzdu při jízdě a tím k velkému jiskření. Vlak směřoval z Děčína směrem do Ústí nad Labem.
Při události nedošlo ke zranění osob. Operační důstojník hasičů noční výjezd potvrdil s tím, že šlo o technickou závadu, k požáru tedy nedošlo.
Tomáš Straka
eDěčínsko
eDěčínsko
