Pondělí 7. října 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Krajská soutěž v požárním sportu v Jindřichově Hradci

Krajské kolo soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje se letos konalo 11. června v Jindřichově Hradci. Každý územní odbor HZS kraje byl reprezentován jedním družstvem. Ta bojovala ve čtyřech disciplínách.

První byl výstup do 4. podlaží cvičné věže, který probíhal přímo na požární stanici, dále následovaly běh na 100 metrů s překážkami, štafeta na 4 × 100 metrů s překážkami a požární útok, jež byly absolvovány na stadionu Vajgar.

Ilustrační foto

Celkovým vítězem se stalo družstvo územního odboru Jindřichův Hradec, druhé místo obsadil územní odbor České Budějovice, třetí místo pak vybojoval domácí územní odbor Český Krumlov. V soutěži jednotlivců byl nejúspěšnější českobudějovický Jan Ježek, který zvítězil ve dvojboji výsledným časem 32,77 s. Druhý skončil Martin Hrádek z ÚO Jindřichův Hradec s časem 34,42 s, řetí místo obsadil českokrumlovský Milan Čada za výsledný čas 34,94 s.

Kompletní výsledky závodu jsou v přiloze.