Sobota 28. září 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Závod Ironman, který se o víkendu uskutečnil v Hradci Králové zná již své vítěze, vyhrál tým HZS Moravskoslezské­ho kraje

Hradec Králové hostil v neděli 18. srpna prestižní triatlonový závod Ironman Hradec Králové, který se v České republice konal vůbec poprvé. Na ranní olympijské distanci, která zahrnovala 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běh se kromě jednotlivců představily také štafetové týmy. Mezi nimi byli i zástupci složek integrovaného záchranného systému, kteří závodili o titul v republikovém přeboru.

Nejrychlejším štafetovým týmem na triatlonové trati v Hradci Králové a jeho okolí byli v Přeboru složek IZS borci z HZS Moravskoslezského kraje (Petr Vítek plavání, Filip Hanslián kolo a mětský policista z Rýmařova Michal Dočkálek běh, viz foto v příloze), za nimi se umístil tým Vězeňská služba České republiky – Věznice Příbram a třetí doběhl tým HZS Moravskoslezského kraje – Bomberos z Frýdku-Místku (Marek Novák plavání, Lukáš Krpec kolo a Jakub Sosna běh).

Tým HZS Moravskoslezského kraje nevyhrál jen Přebor složek IZS, první byli i napříč všemi kategoriemi.