Středa 2. dubna 2025, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Blansku tekla umělá krev. Hasiči a policisté nacvičovali poskytování první pomoci

Na stanici v Blansku se v úterý uskutečnil třetí ročník odborné přípravy v poskytování první pomoci. Hasiči a policisté museli řešit neočekávané situace.

Družstva složená ze 4 hasičů a dvou příslušníků Policie ČR musela postupně absolvovat 7 stanovišť. Na každém z nich při tom musela řešit jinou modelovou situaci. Hasiči a policisté se tak například setkali s popáleninami, úrazy po dopravní nehodě a pádu nebo pokusem o sebevraždu.

Po absolvování každé situace následoval pohovor s přihlížejícími rozhodčími, kterými byli jednak naši příslušníci a pak také kolegové ze ZZS Jihomoravského kraje. Rolí zraněných osob se skvěle ujali studenti a studentky Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Blansku.

Tato a podobné akce pomáhají nejen zlepšit kvalitu poskytované první pomoci, ale prohlubují také spolupráci mezi složkami, které se denně potkávají při řešení mimořádných událostí.

Jaroslav Mikoška
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet