Středa 3. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Přebor hasičů v obřím slalomu

Dne 2. března 2006 se uskutečnil již druhý ročník v obřím slalomu na lyžích a snowboardu. Pořadatelem závodu byl Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Sportovní klub při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje a Hasičský záchranný sbor České republiky.

Přebor, kterého se zúčastnilo celkem 145 příslušníků a občanských zaměstnanců HZS ČR, proběhl v Jeseníkách na Červenohorském sedle. Trať dlouhá 700 m s převýšením 190 m je hodnocena jako středně těžká. V obřím slalomu na lyžích se soutěžilo ve třech kategoriích, a to muži do 39 let, muži starší 40 let a kategorie ženy bez rozdílu věku. Na závodníky byl přichystán dvoukolový postupový systém. Do druhého kola postoupilo prvních dvacet závodníků z každé kategorie. Rozhodující byl čas dosažený v kole prvním. Organizátory potěšila účast žen, které si vedly velmi dobře. První místo obhájila Ošťádalová Tereza z GŘ HZS ČR s celkovým časem 02:01,16. Na místě druhém s časem 02:07,28 se umístila Šlezingerová Irena z Ústí nad Orlicí. Excelentního výkonu na lyžích dosáhl v mladší věkové kategorii Antonín Antoš z Jeseníku s celkovým časem 01:36,76. Těsně za ním obhájil druhé místo Hlavnička Miroslav z Liberce s časem 01:37,55. Necelé dvě sekundy chyběly Martinu Karlecovi z Olomouce k vítězství, nakonec získal bronzovou medaili. Ve starší věkové kategorii byl nejlepší lyžař Berger Jiří z Hradce Králové s časem 01:42,12. Stříbro obhájil Kranich Jaroslav ze Šumperka s celkovým časem 01:45,84. Krásnou třetí příčku vybojoval Lukášek Petr z Ústeckého kraje s celkovým časem 01:46,34. Abso­lutním vítězem v kategorii snowboard se stal Jakub Krček z Olomouce s časem 02:01,85. Druhou příčku obhájil Ševc Martin z Rychnova nad Kněžnou s výsledným časem 02:05,19. Bronzovou medaili získal Procházka Jan z Olomouce s celkovým časem 02:14,46. I přes nepříznivou zledovatělou trať se klání vydařilo, a to díky krásnému slunečnému počasí.