DVA PROUDY: Nástavbu ze zahraničí nebo tuzemskou?
V souvislosti s postupným pronikáním zahraničních nástavbářů na český trh, řeší mnoho z vás stále častěji otázku, zda si nechat hasičský automobil postavit „doma“ nebo za hranicemi. Podívali jsme se na problematiku našimi dvěma názorovými proudy.
Nástavbu si necháme udělat v Česku, dáme lidem práci a firmy jsou zde na dobré úrovni
Pro naši cisternu bychom si vybrali českou firmu, pokud bychom takovou možnost měli. Kromě toho, že tím dostanou práci čeští zaměstnanci, kteří zde odvedou daně, dostaneme i kvalitní automobil – tuzemští nástavbáři na tom přece nejsou až tak špatně. Vždyť vybavují téměř celý Hasičský záchranný sbor.
Vyhrává u nás možnost jednání v českém jazyce a krátké trasy do továren na kontroly. Zahraniční firmy jsou podle nás navíc dosti drahé.
Chceme nástavbu ze zahraničí, výrobci jsou tam o třídu výše a ochotněji naslouchají
Při stavbě našeho vozidla budeme preferovat zahraničního nástavbáře. Z toho, co jsme měli možnost vidět, jsou oproti českým firmičkám zahraniční giganti úplně někde jinde. Nejen kvalitou, ale především promyšleností nástaveb a inovacemi, kterých u tuzemských firem není tolik vidět.
Komunikace je bez problémů, většina má českého zástupce a kontroly? Podle toho, co víme od kolegů, kteří mají také zahraniční CAS, není potřeba trávit v továrně více času, než schůzku při prvotním plánování a maximálně jednu návštěvu v průběhu stavby. Zahraniční firma si nedovolí uhnout od domluveného postupu, na rozdíl od těch českých, které jen velmi nerady individualizují. A cena? Bývá srovnatelná.
Seriál: Dva proudy
DVA PROUDY: Je snaha omezit rentu pro zaměstnance státu správná?
Dnešní díl našeho názorového občasníku „Dva proudy“ věnujeme dvěma postojům k návrhu na změnu vyplácení výsluhového příspěvku, která v minulých dnech letmo, zatím jen ve…
DVA PROUDY: Je účelné čerpání evropských dotací, nebo se pro hasiče nakupují nepotřebné věci?
Poslední dobou se (nejen) Hasičskému záchrannému sboru daří čerpat evropské dotace ve velké míře a nakupují se tak spousty věcí. Podle mnohých jsou některé z nich…
DVA PROUDY: Je životnost ochranných prostředků nutnost, nebo marketing?
Dnes se ve vašem oblíbeném seriálu názorových proudů podíváme na zoubek životnosti osobních ochranných pomůcek hasiče. Názory na ni se různí, postavili jsme tedy jako…
DVA PROUDY: Je pravidelná zkouška techniky nutnost, nebo jen zbytečný přežitek?
Dnes se v našem seriálu Dva proudy, stavějícímu proti sobě vždy odlišné názory na dané téma, podíváme na pravidelné zkoušky techniky. Jejich provádění je stanoveno Řádem…
DVA PROUDY: Vyhláška o technických podmínkách požární techniky a její smysl
V dnešním názorovém střetu se nám sešly dva pohledy na Vyhlášku o technických podmínkách požární techniky.
DVA PROUDY: Je opravdu nutné mít dnes drážní hasiče?
Zprostředkováváme pohled na existenci jednotek HZS SŽDC ze strany příslušníka HZS ČR z bývalého okresního útvaru, nyní krajského HZS a stejně tak i zaměstanance HZS SŽDC…
DVA PROUDY: Má smysl pokračovat v pořádání veletrhu PYROS?
Dnes se v našem seriálu názorových proudů podíváme na veletrh PYROS, jehož další ročník před pár dny skončil.
DVA PROUDY: Mají vozidla RZA u hasičů smysl i v roce 2013?
O prapůvodu „erzet“ nemá smysl hovořit, Narex tým a první vozy RTP Tatra 613 u hasičů, či upravená pražská Volha nebo drážní Ara. V 90. letech pak jejich následníci v…
DVA PROUDY: Režim služeb na operačním středisku aneb 12 nebo 24?
V dnešním názorovém střetu se zaměříme na režim služeb na operačních střediscích. Není neznámým faktem, že v republice existují operační střediska, kde se slouží…
DVA PROUDY: Je potřeba odlišovat ústroj dobrovolných a profesionálních hasičů?
Čas od času se objevují názory, že je potřeba více odlišit dobrovolné a profesionální hasiče. Čas od času dojde k situaci, která danou problematiku znovu vyzvedne na…