Středa 3. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V pátek se konal 14. ročník Mladého záchranáře ve Strakonicích

Strakonický letní areál plaveckého stadionu v pátek 10. května ani zdaleka léto nepřipomínal. XIV. ročník okresního kola soutěže „Mladý záchranář – Dokaž, že umíš“ byl řádně pokřtěn celodenním deštěm.

Ráno se v místě konání soutěže sešlo na 130 dětí ze šesti základních škol strakonického okresu. V kategorii mladší (I. stupeň) soutěžilo 15 družstev, v kategorii starší to bylo 11 družstev.

Připraveno bylo 10 stanovišť, které zajišťovali organizátoři soutěže, kterými byli Oblastní spolek ČČK, Klub svazu CO, HZS Strakonice a Písek a město Strakonice. Souběžně se s Mladým záchranářem konalo i okresní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků, organizované Oblastním spolkem ČČK.

I když nám počasí příliš nepřálo, soutěž se po všech stránkách vydařila. Nejúspěšnější mezi zdravotníky byla výprava ze ZŠ J. A. Komenského z Blatné, která obsadila všechna medailová místa v mladší kategorii. Tradičně dobří byli žáci ze ZŠ Povážská. Dlouhodobá příprava je na jejich výkonech opravdu znát.

Radost máme zejména z úspěchu žáků z Radomyšle. Na této škole jsme na místní úrovni s Mladým záchranářem začínali v roce 2011 a v letošním roce se dostavil úspěch v podobě vítězství v mladší kategorii. Všechny děti bez rozdílu dokazovaly, že umí, znají a že jim záchranářství není rozhodně cizí. A bezesporu k tomu přispíváme i organizováním místních kol soutěže Mladý záchranář pro tyto školy.

Krajské kolo Záchranáře se bude konat 18. června v Českých Budějovicích. Okres Strakonice zde budou reprezentovat vítězná družstva z obou kategorií, tj. za mladší ZŠ Radomyšl a za starší ZŠ Povážská Strakonice. Hlídky mladých zdravotníků se na krajské úrovni sejdou 30. května v Prachaticích. Věříme, že ani v rámci kraje se naše družstva v obou soutěžích neztratí a že budou strakoničtí patřit opět mezi nejlepší.