- Test vědomostí
PREVENCE – III. TEST: Odbornost je k nezaplacení
Člověk bez vzdělání si občas koleduje o pěkný malér. Kdo smí a kdo nesmí dělat určité věci? Víte to?
Člověk bez vzdělání si občas koleduje o pěkný malér. Kdo smí a kdo nesmí dělat určité věci? Víte to?
Hořlavé látky a kapaliny můžou děti nosit klidně do školy… Nebo ne? Co na to preventisté a co na to vy? Další test je tady!
Prevence je u některých mokrých hasičů mnohdy opovržení hodnou profesí, protože důležité je přece hašení a ne vzdělávání. Psáno samozřejmě s velkým nadhledem :-) A co vy…
Teplé počasí láká k pobytu v přírodě, nejrůznějším výletům, k posezení u táboráků, ke grilování. Ale na místě je určitě také zvýšená opatrnost, abychom nezpůsobili požár!
Abyste si při záchraně osob nezpůsobili ještě větší problémy než máte se záchranou, hodí se znát základní pravidla při pohybu na plavidle. Znáte je?
Když se topí člověk, jak se k němu zasahující přibližují tak, aby mu pomohli a neuškodili ještě víc? A jak probíhá samotná záchrana? Další středeční test je tu.
Možná už víte, jak se má správně zachraňovat. Ale víte také čím? Co pojmy jako záchranná tyč, nebo házecí pytlík? Znáte? Neznáte?
Ano nebo ne, to jsou dvě základní otázky, na které se dnes budeme ptát v další sérii našich testů. Tentokrát téma záchrana na vodě, z vody a tak vůbec, v letních…
Poslední ze série „strojních“ testů je tady. V závěru jen doladíme detaily, podíváme se na bezpečnou jízdu, osvětlení vozu a jeho barvy. Už příští týden příjde s novým…
Je jízda po dálnici pro hasiče výjimečná, nebo ne? Jak rychle se může jet? A kdo rozhoduje o použití VRZ? To všechno jsou otázky dnešního testu.
Umíte blikat, houkat, můžete řídit cisternu a víte kdy? Pokud si myslíte že jste zkušení a vzdělaní, ověřte si vědomosti v dalším pravidelném testu ;-)
Když strojník nejezdí, měl by jezdit? A co čerpadlo, je těsné? Znáte odpovědi na následující testové otázky?
Je to skoro ohraná písnička, ale další měsíc je pryč a se zvuky sirén přinášíme další testové téma, v květnu volba padla na „strojní službu“. Tak směle do toho, ať jsou…
Správná komunikace je jedním ze základů při hašení lesních požárů. Stejně tak správné rozhodnutí ve správnou chvíli. Kdo má co na starosti a dělá to správně?
Tvorbu a aktualizaci „Pomůcky“ provádí Česká asociace hasičských důstojníků, www.cahd.cz.
Co když není dostatek sil a prostředků? Kam se šíří plameny? Zůstat na místě, či jet domů? To všechno jsou otázky, které byste měli vědět, než k požáru v lese vyjedete.
Jedná se o jakousi základní sadu signálů pažemi, kterou by měl každý hasič ovládat pro realizaci snadného a rychlého dorozumívání na místě zásahu.
Lesní požáry se většinou nehasí rukama a nohama, ale využívá se k tomu určitá technika a voda. Jaká technika a voda „odkud“? To je předmětem druhého testu na téma požárů…
Značkám jsme se věnovali i v našem samostatném článku o označování nebezpečných látek v silniční přepravě.
Lesní požáry budou pravděpodobně dalším tématem letošního jaroléta, proto je jistě vhodné vědět základy. A právě s těmi dnes začínáme další testovou sérii.